Translation Views (8.x-1.0-alpha7) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Value
de: Wert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Add
de: Hinzufügen

en: Page
de: Seite

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Changed
de: Geändert

en: Multilingual
de: Mehrsprachenunterstützung

en: Apply
de: Anwenden

en: Not translated
de: Nicht übersetzt

en: Translated
de: Übersetzt

en: Translation status
de: Übersetzungsstatus

en: Offset
de: Versatz

en: Column
de: Spalte

en: Formatter
de: Anzeigeformat

en: Source language
de: Ausgangssprache

en: - Any -
de: - Alle -

en: Outdated
de: Veraltet

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Machine Name
de: Systemname

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Moderation State
de: Moderationsstatus

en: Target language
de: Zielsprache

en: Target languages
de: Zielsprachen

en: Translation outdated
de: Übersetzung veraltet

en: Translation changed time
de: Änderungszeitpunkt der Übersetzung

en: The target language.
de: Die Zielsprache.

en: @entity_label translation
de: Übersetzung @entity_label
