Translation Views (8.x-1.0-alpha7) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Add
hi: जोड़ें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: Apply
hi: लागू करें

en: Not translated
hi: अनुवादित नहीं

en: Translated
hi: अनुवाद

en: Translation status
hi: अनुवाद की स्थिति

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
