Translation Views (8.x-1.0-alpha8) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Add
it: Aggiungi

en: Page
it: Pagina

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Apply
it: Applica

en: Not translated
it: Non tradotto

en: Translated
it: Tradotto

en: Translation status
it: Stato della traduzione

en: Offset
it: Scostamento

en: Column
it: Colonna

en: Formatter
it: Formattatore

en: Source language
it: Lingua di origine

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Outdated
it: Non aggiornato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Master
it: Principale

en: Translation outdated
it: Traduzione obsoleta

en: Translation changed time
it: Ora di modifica della traduzione
