Translators (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Add
pt: Adicionar

en: n/a
pt: n/d

en: Published
pt: Publicado

en: Changed
pt: Alterado

en: Not published
pt: Não publicado

en: Multilingual
pt: Multi-idioma

en: Not translated
pt: Não traduzido

en: Translation
pt: Tradução

en: outdated
pt: desatualizado

en: Source language
pt: Idioma de origem

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
pt: Alterações feitas nesta tabela não serão salvas até que o formulário seja enviado.

en: Show description
pt: Mostrar descrição

en: No translatable fields
pt: Nenhum campo traduzível

en: Translations of %label
pt: Traduções de %label

en: Hide description
pt: Ocultar descrição

en: <strong>@language_name (Original language)</strong>
pt: <strong>@language_name (idioma original)</strong>

en: The "Delete translation" action is only available for published translations.
pt: A ação “Excluir tradução" somente está disponível nas traduções publicadas.
