Trash (3.0.24) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: published
fr: publié

en: Deleted
fr: Supprimé

en: Purge
fr: Purger

en: Unpublished
fr: Non publié

en: not published
fr: non publié

en: Restore
fr: Restaurer

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundles
fr: Types

en: Trash
fr: Corbeille

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: Bundle ID
fr: Identifiant (ID) du type

en: If none are selected, all are allowed.
fr: Si aucune option n'est sélectionnée, toutes sont acceptées.

en: Enabled entity types
fr: Types d'entités activés

en: @label (Original translation) - <em>The following @entity_type translations will be deleted:</em>
fr: @label (Traduction originale) - <em>Les traductions de @entity_type suivantes seront supprimées :</em>

en: @count item has not been deleted because you do not have the necessary permissions. | @count items have not been deleted because you do not have the necessary permissions.
fr[0]: @count élément n'a pas été supprimé car vous n'avez pas les droits nécessaires.
fr[1]: @count éléments n'ont pas été supprimés car vous n'avez pas les droits nécessaires.
