Trash (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Name
pt: Nome

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Owner
pt: Proprietário
