Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Cost
hi: लागत

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Help
hi: मदद

en: Core
hi: कोर

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Block
hi: ब्लॉक

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Site
hi: साइट

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Desc
hi: अवरोही

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: Tools
hi: उपकरण

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Apply
hi: लागू करें

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Administrator
hi: प्रशासक

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: Basic block
hi: बेसिक ब्लॉक

en: A basic block contains a title and a body.
hi: एक बुनियादी ब्लॉक में एक शीर्षक और एक बॉडी होता है।
