Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (57 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Cost
hu: Költség

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Help
hu: Súgó

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Content Types
hu: Tartalomtípusok

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Site
hu: Webhely

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Details
hu: Részletek

en: Price
hu: Ár

en: Desc
hu: Csökk

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Leaderboard
hu: Ranglista

en: Tools
hu: Eszközök

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Token
hu: Vezérjel

en: Tabs
hu: Fülek

en: Photo
hu: Fénykép

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Services
hu: Szolgáltatások

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Rating
hu: Értékelés

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: User menu
hu: Felhasználói menü

en: Exported content
hu: Exportált tartalom

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Menu Bar
hu: Menüsor

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Tertiary
hu: Harmadlagos

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
hu: Egy <em>kép</em>fájl állóképet tartalmaz.

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.
