Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Cost
ja: 原価

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Help
ja: ヘルプ

en: Core
ja: コア

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Block
ja: ブロック

en: Site
ja: サイト

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Details
ja: 詳細

en: Price
ja: 価格

en: Desc
ja: 降順

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Tools
ja: ツール

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Token
ja: トークン

en: Tabs
ja: タブ

en: Photo
ja: 写真

en: Apply
ja: 適用

en: Blocks
ja: ブロック

en: Services
ja: サービス

en: Administrator
ja: 管理者

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Rating
ja: レーティング

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: User menu
ja: ユーザーメニュー

en: Exported content
ja: エクスポートしたコンテンツ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: Basic block
ja: 基本ブロック

en: A basic block contains a title and a body.
ja: 基本ブロックはタイトルと本文を持ちます。
