Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Cost
pl: Koszt

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Help
pl: Pomoc

en: Core
pl: Rdzeń

en: Teaser
pl: Skrót

en: Content Types
pl: Typy zawartości

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Block
pl: Blok

en: Site
pl: Witryna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Details
pl: Szczegóły

en: Price
pl: Cena

en: Desc
pl: Malejąco

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Token
pl: Wzorzec

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Blocks
pl: Bloki

en: Services
pl: Serwisy

en: Web services
pl: Usługi web

en: Rating
pl: Ocena

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Main content
pl: Główna zawartość

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Advantages
pl: Zalety

en: User menu
pl: Menu użytkownika

en: Exported content
pl: Wyeksportowana zawartość

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Footer menu
pl: Menu stopki

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść
