Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (42 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Help
ro: Ajutor

en: Core
ro: Nucleu

en: Content Types
ro: Tipuri de Conţinut

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Site
ro: Sit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Details
ro: Detalii

en: Price
ro: Preţ

en: Desc
ro: Descendent

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Tools
ro: Instrumente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Token
ro: Simbol

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Services
ro: Servicii

en: Web services
ro: Servicii web

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.
