Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Cost
uk: Вартість

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Help
uk: Довідка

en: Core
uk: Ядро

en: Teaser
uk: Анонс

en: Content Types
uk: Типи матеріалів

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Block
uk: Блок

en: Site
uk: Сайт

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Details
uk: Подробиці

en: Price
uk: Ціна

en: Desc
uk: Спад

en: User login
uk: Вхід

en: Leaderboard
uk: Повний банер

en: Tools
uk: Інструменти

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Token
uk: Замінник

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Photo
uk: Фото

en: Apply
uk: Застосувати

en: Blocks
uk: Блоки

en: Services
uk: Служби

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Clients
uk: Клієнти

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Main content
uk: Основний вміст

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: User menu
uk: Меню користувача

en: Exported content
uk: Експортовані матеріали

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Menu Bar
uk: Панель меню

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Aside
uk: Ззовні

en: Tertiary
uk: Третинне

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Video link
uk: Посилання на відео

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.
