Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Cost
ar: كلفة

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Help
ar: المساعدة

en: Core
ar: النواة

en: Teaser
ar: موجز

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Block
ar: الصندوق

en: RSS
ar: آر.إس.إس

en: Site
ar: موقع

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Details
ar: التفاصيل

en: Price
ar: السعر

en: Desc
ar: تنازلي

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Tools
ar: الأدوات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Administrator
ar: مدير

en: Web services
ar: خدمات الويب

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
