Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Cost
da: Omkostning

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Help
da: Hjælp

en: Core
da: Kerne

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Details
da: Detaljer

en: Price
da: Pris

en: Desc
da: Faldende

en: User login
da: Log ind

en: Tools
da: Værktøjer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Token
da: Symbol

en: Tabs
da: Faner

en: Photo
da: Foto

en: Apply
da: Udfør

en: Blocks
da: Blokke

en: Web services
da: Web-services

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Clients
da: Klienter

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Secondary
da: Sekundær

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: User menu
da: Brugermenu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.
