Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Cost
fr: Coût

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Help
fr: Aide

en: Core
fr: Cœur

en: Teaser
fr: Accroche

en: Content Types
fr: Types de contenu

en: Page title
fr: Titre de page

en: Block
fr: Bloc

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Details
fr: Détails

en: Price
fr: Prix

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Tools
fr: Outils

en: Sort by
fr: Trier par

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Tabs
fr: Onglets

en: Apply
fr: Appliquer

en: Blocks
fr: Blocs

en: Administrator
fr: Administrateur

en: Web services
fr: Services Web

en: Rating
fr: Note

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Main content
fr: Contenu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Exported content
fr: Contenu exporté

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Menu Bar
fr: Barre de menu

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Tertiary
fr: Tertiaire

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Master
fr: Principal

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
fr: Un fichier <em>Image</em> est un visuel fixe.

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: Basic block
fr: Bloc simple

en: A basic block contains a title and a body.
fr: Un bloc simple contient un titre et un corps.
