Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (47 entries)

en: Body
id: Isi

en: Cost
id: Biaya

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Help
id: Bantuan

en: Core
id: Inti

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Page title
id: Judul halaman

en: Block
id: Blok

en: Site
id: Situs

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Details
id: Rincian

en: Price
id: Harga

en: User login
id: Login pengguna

en: Leaderboard
id: Papan peringkat

en: Tools
id: Alat

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Tabs
id: Tab

en: Photo
id: Foto

en: Apply
id: Terapkan

en: Blocks
id: Blok

en: Services
id: Layanan

en: Web services
id: Layanan-layanan web

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Clients
id: Klien

en: Main menu
id: Menu utama

en: Secondary
id: Sekunder

en: Main content
id: Konten utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: User menu
id: Menu pengguna

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Menu Bar
id: Bilah menu

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua

en: Aside
id: di samping

en: Tertiary
id: Tersier

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Asc
id: Urutan turun

en: Contact us
id: Kontak kami

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: Basic block
id: Blok dasar

en: A basic block contains a title and a body.
id: Sebuah blok dasar yang terdiri dari sebuah judul dan isi.
