Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Cost
it: Costo

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Teaser
it: Anteprima

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Block
it: Blocco

en: Site
it: Sito

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Details
it: Dettagli

en: Price
it: Prezzo

en: Desc
it: Disc

en: User login
it: Accesso utente

en: Tools
it: Strumenti

en: Sort by
it: Ordina per

en: Tabs
it: Schede

en: Apply
it: Applica

en: Blocks
it: Blocchi

en: Administrator
it: Amministratore

en: Web services
it: Web service

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Main menu
it: Menu principale

en: Secondary
it: Secondario

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Master
it: Principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: Basic block
it: Blocco base

en: A basic block contains a title and a body.
it: Un blocco di base contiene un titolo e un corpo.
