Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Cost
nl: Kostprijs

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Core
nl: Kern

en: Content Types
nl: Inhoudstypen

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Block
nl: Blok

en: Site
nl: Website

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Price
nl: Prijs

en: Desc
nl: Aflopend

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Photo
nl: Foto

en: Apply
nl: Toepassen

en: Blocks
nl: Blokken

en: Services
nl: Diensten

en: Administrator
nl: Beheerder

en: Web services
nl: Webservices

en: Rating
nl: Waardering

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: Clients
nl: Afnemers

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Secondary
nl: Secundair

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Main content
nl: Hoofdinhoud

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Sidebar first
nl: Eerste zijbalk

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: Exported content
nl: Geëxporteerde inhoud

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Menu Bar
nl: Menubalk

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Sidebar second
nl: Tweede zijbalk

en: Tertiary
nl: Tertiaire

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Asc
nl: Oplopend

en: Video link
nl: Videolink

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: Basic block
nl: Standaardblok

en: A basic block contains a title and a body.
nl: Een standaardblok bevat een titel en een berichttekst.
