Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Help
fa: راهنما

en: Core
fa: هسته

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Block
fa: قالبک

en: Site
fa: سایت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: ,
fa: ،

en: Details
fa: جزئیات

en: Desc
fa: نزولی

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Tools
fa: ابزارها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Token
fa: توکن

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Apply
fa: تایید

en: Blocks
fa: قالبک‌ها

en: Administrator
fa: مدیر

en: Web services
fa: سرویس‌های وب

en: Rating
fa: درچه دادن

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر
