Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Cost
pt: Custo

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Help
pt: Ajuda

en: Teaser
pt: Chamada

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Page title
pt: Título da página

en: Block
pt: Bloco

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Details
pt: Detalhes

en: Price
pt: Preço

en: Desc
pt: Decrescente

en: User login
pt: Login do usuário

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Tabs
pt: Abas

en: Apply
pt: Aplicar

en: Blocks
pt: Blocos

en: Services
pt: Serviços

en: Administrator
pt: Administrador

en: Web services
pt: Serviços web

en: Rating
pt: Avaliação

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: Clients
pt: Setores

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Secondary
pt: Secundário

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: User menu
pt: Menu do usuário

en: Exported content
pt: Conteúdo exportado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Menu Bar
pt: Barra de Menu

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: Basic block
pt: Bloco básico

en: A basic block contains a title and a body.
pt: Um bloco básico contém um título e um corpo.
