Travel profile (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: Cost
sv: Kostnad

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Settings
sv: Inställningar

en: Help
sv: Hjälp

en: Core
sv: Kärna

en: Teaser
sv: Ingress

en: Content Types
sv: Innehållstyper

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Site
sv: Webbplats

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Details
sv: Detaljer

en: Price
sv: Pris

en: Desc
sv: Fallande

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Tools
sv: Verktyg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Tabs
sv: Flikar

en: Photo
sv: Foto

en: Apply
sv: Applicera

en: Blocks
sv: Block

en: Services
sv: Tjänster

en: Administrator
sv: Administratör

en: Web services
sv: Webbtjänster

en: Rating
sv: Betyg

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Clients
sv: Klienter

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Main content
sv: Huvudinnehåll

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: User menu
sv: Användarmeny

en: Exported content
sv: Exporterat innehåll

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: An <em>Image</em> file is a still visual.
sv: En <em>Bild</em>-fil är en stillbilld.

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.
