Trigger API (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (6 entries)

en: Type
ku: جۆر

en: Message
ku: پەیام

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Explanation
ku: لێکدانەوە

en: Send
ku: بینێره‌

en: Abbreviation
ku: کورتکراوە
