Trigger API (1.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Type
fa: نوع

en: Custom
fa: سفارشی

en: Explanation
fa: توضیح

en: Send
fa: ارسال

en: Other
fa: ساير

en: Data
fa: داده

en: Trigger
fa: راه‌انداز

en: Abbreviation
fa: تلخیص
