Trigger API (1.0.0-rc1) - en to jv translation catalogue (7 entries)

en: Type
jv: Tipe

en: Custom
jv: Kostum

en: Explanation
jv: Katrangan

en: Send
jv: Kirim

en: Other
jv: Liyané

en: Trigger
jv: Pemicu

en: Abbreviation
jv: Singkatan
