Trigger API (1.0.0-rc1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Custom
sv: Anpassad

en: Explanation
sv: Förklaring

en: Send
sv: Skicka

en: Other
sv: Övriga

en: Click
sv: Klicka

en: Abbreviation
sv: Förkortning
