Trigger API (1.0.0-rc2) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Explanation
pt: Explicação

en: Send
pt: Enviar

en: Other
pt: Outros

en: Data
pt: Dados

en: Click
pt: Clique

en: Trigger
pt: Gatilho

en: Abbreviation
pt: Abreviação
