Trinion backend (1.0.0) - en to tr translation catalogue (48 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: E-mail
tr: E-posta

en: Content
tr: İçerik

en: Private
tr: Özel

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Priority
tr: Öncelik

en: Edit
tr: Düzenle

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Field
tr: Alan

en: View
tr: Görüntüle

en: History
tr: Geçmiş

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Text
tr: Metin

en: Contact
tr: İletişim

en: Custom
tr: Özel

en: Amount
tr: Miktar

en: Address
tr: Adres

en: Company
tr: Şirket

en: SKU
tr: Ürün Stok Kodu

en: Role
tr: Rol

en: Close
tr: Kapat

en: reply
tr: cevapla

en: Duration
tr: Süre

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Logout
tr: Çıkış

en: Full name
tr: Tam ad

en: Approved
tr: Onaylı

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Create new account
tr: Yeni hesap oluştur

en: change
tr: değiştir

en: comment
tr: yorum

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Tasks
tr: Görevler

en: Edit profile
tr: Profili düzenle

en: Old value
tr: Eski değer

en: New value
tr: Yeni değer

en: Company name
tr: Şirket adı

en: Sign up
tr: Kaydol

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
