Trinion backend (1.0.5) - en to am translation catalogue (22 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: Add item
am: ዓይነት ጨምር

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Close
am: ዝጋ

en: Log out
am: ውጣ

en: Create new account
am: አዲስ መለያ ፍጠር

en: comment
am: አስተያይት

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ
