Trinion backend (1.0.5) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Private
it: Privato

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Priority
it: Priorità

en: Edit
it: Modifica

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Field
it: Campo

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Text
it: Testo

en: Add term
it: Aggiungi termine

en: Contact
it: Contatto

en: Filter
it: Filtra

en: Amount
it: Importo

en: Payment
it: Pagamento

en: Company
it: Azienda

en: SKU
it: Codice

en: Role
it: Ruolo

en: Close
it: Chiudi

en: reply
it: rispondi

en: Duration
it: Durata

en: Phone number
it: Telefono

en: Full name
it: Nominativo

en: Activity
it: Attività

en: Unit
it: Unità

en: Log out
it: Esci

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Units
it: Unità

en: change
it: cambia

en: comment
it: commento

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Edit profile
it: Modifica il profilo

en: Organization
it: Organizzazione

en: Company name
it: Ragione Sociale

en: Sign up
it: Iscriviti

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Exposed
it: Esposto

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Add coupon
it: Aggiungi coupon
