Trinion backend (1.0.5) - en to kn translation catalogue (38 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: E-mail
kn: ಈ ಮೈಲ್

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Priority
kn: ಆದ್ಯತೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: View
kn: ನೋಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: Company
kn: ಕಂಪನಿ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: reply
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯಿಸಿ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Unit
kn: ಘಟಕ

en: Log out
kn: ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Create new account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Units
kn: ಘಟಕಗಳು

en: comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Comment:
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿ:
