Trinion base (1.0.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Status
it: Stato

en: Subject
it: Oggetto

en: Remove
it: Elimina

en: On
it: Acceso

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: Versions
it: Versioni

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Roles
it: Ruoli

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Desc
it: Disc

en: Recipient
it: Destinatario

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Theme name
it: Nome del tema
