Trinion base (1.0.10) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Remove
nl: Verwijderen

en: On
nl: Aan

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Number
nl: Getal

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Field
nl: Veld

en: Default
nl: Standaard

en: Text
nl: Tekst

en: Versions
nl: Versies

en: Picture
nl: Afbeelding

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Roles
nl: Rollen

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Plain text
nl: Platte tekst

en: Desc
nl: Aflopend

en: Invoice
nl: Factuur

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Notice
nl: Mededeling

en: New
nl: Nieuwe

en: Apply
nl: Toepassen

en: Purchase Order
nl: Inkooporder

en: Old value
nl: Oude waarde

en: New value
nl: Nieuwe waarde

en: Ruby
nl: Robijnrood

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Your virtual face or picture.
nl: Uw foto of afbeelding.

en: Bill
nl: Wetsontwerp

en: Shipment
nl: Verzending

en: Theme name
nl: Thema-naam

en: Asc
nl: Oplopend

en: Left menu
nl: Menu (links)

en: Print template
nl: Print-template
