Trinion base (1.0.10) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: On
pt: Habilitado

en: Reset
pt: Redefinir

en: Number
pt: Número

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Bulk edit
pt: Edição em massa

en: Field
pt: Campo

en: Default
pt: Padrão

en: Text
pt: Texto

en: Versions
pt: Versões

en: Picture
pt: Foto

en: User
pt: Usuário

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Roles
pt: Papéis

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Plain text
pt: Texto puro

en: Desc
pt: Decrescente

en: Invoice
pt: Fatura

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Template
pt: Modelo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Notice
pt: Nota

en: Diff
pt: Alterações

en: New
pt: Novo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Old value
pt: Valor antigo

en: New value
pt: Novo valor

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Dashboard
pt: Painel

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Your virtual face or picture.
pt: Sua foto de perfil.

en: Shipment
pt: Envio

en: Theme name
pt: Nome do tema

en: Asc
pt: Ascendente
