Trinion base (1.0.10) - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Remove
ro: Elimină

en: On
ro: Pornit

en: Reset
ro: Resetează

en: Number
ro: Număr

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Default
ro: Implicit

en: Picture
ro: Imagine

en: User
ro: Utilizator

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Roles
ro: Roluri

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Desc
ro: Descendent

en: Invoice
ro: Factura

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Template
ro: Șablon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Notice
ro: Notificare

en: New
ro: Nou

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Theme name
ro: Numele temei

en: Asc
ro: Ascendent
