Trinion base (1.0.3) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Remove
fa: حذف

en: On
fa: روشن

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Field
fa: فیلد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Picture
fa: تصویر

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Desc
fa: نزولی

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Template
fa: قالب

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Diff
fa: تفاوت

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
