Trinion base (1.0.5) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
