Trinion base (1.0.5) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Status
fr: État

en: Remove
fr: Retirer

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Number
fr: Nombre

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Bulk edit
fr: Modification en masse

en: Field
fr: Champ

en: Default
fr: Par défaut

en: Text
fr: Texte

en: Picture
fr: Image

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Off
fr: Désactivé

en: Roles
fr: Rôles

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Plain text
fr: Texte brut

en: Invoice
fr: Facture

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Template
fr: Gabarit

en: Sort by
fr: Trier par

en: Notice
fr: Information

en: New
fr: Nouveau

en: Apply
fr: Appliquer

en: Old value
fr: Ancienne valeur

en: New value
fr: Nouvelle valeur

en: Offset
fr: Décalage

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Your virtual face or picture.
fr: Votre visage ou image virtuelle.

en: Bill
fr: Loi

en: Shipment
fr: Envoi

en: Theme name
fr: Nom du thème

en: Print template
fr: Gabarit d'impression
