Trinion base (1.0.5) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Remove
hi: हटाएँ

en: On
hi: चालू

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Text
hi: लेख

en: Picture
hi: चित्र

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Roles
hi: भूमिका

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Desc
hi: अवरोही

en: Invoice
hi: बिल

en: Template
hi: फर्मा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Notice
hi: नोटिस

en: New
hi: नया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Your virtual face or picture.
hi: आपका आभासी चेहरा या तस्वीर।
