Trinion base (1.0.5) - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Remove
hr: Ukloni

en: On
hr: Uključi

en: Reset
hr: Poništi

en: Number
hr: Broj

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Field
hr: Polje

en: Default
hr: Zadano

en: Text
hr: Tekst

en: Picture
hr: Slika

en: User
hr: Korisnik

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Roles
hr: Uloge

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Desc
hr: Silazno

en: Template
hr: Predložak

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Apply
hr: Primjeni

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Asc
hr: Uzlazno
