Trinion base (1.0.5) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Remove
ja: 削除

en: On
ja: オン

en: Reset
ja: リセット

en: Number
ja: 数値

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Field
ja: フィールド

en: Default
ja: デフォルト

en: Text
ja: テキスト

en: Versions
ja: バージョン

en: Picture
ja: 写真

en: User
ja: ユーザー

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Roles
ja: 役割

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Desc
ja: 降順

en: Invoice
ja: 請求書

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Template
ja: テンプレート

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Notice
ja: 注意

en: Diff
ja: 差分

en: New
ja: 新

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Your virtual face or picture.
ja: あなたの仮想の顔、あるいは写真。

en: Shipment
ja: 配送

en: Theme name
ja: テーマ名

en: Asc
ja: 昇順
