Trinion base (1.0.5) - en to ne translation catalogue (19 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: On
ne: माथि

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Text
ne: अक्षर

en: Picture
ne: तस्विर

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: All
ne: सबै

en: Page
ne: पृष्ठ

en: PHP
ne: पीएचपी

en: Roles
ne: भूमिका

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: New
ne: नयाँ

en: Dashboard
ne: ड्यासबोड

en: « First
ne: « पहिलो
