Trinion base (1.0.5) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Remove
uk: Вилучити

en: On
uk: Увімкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: Number
uk: Число

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Bulk edit
uk: Групова зміна

en: Field
uk: Поле

en: Default
uk: Базово

en: Text
uk: Текст

en: Versions
uk: Версії

en: Picture
uk: Зображення

en: User
uk: Користувач

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Roles
uk: Ролі

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Desc
uk: Спад

en: Invoice
uk: Рахунок

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Template
uk: Шаблон

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Diff
uk: Різниця

en: New
uk: Нові

en: Apply
uk: Застосувати

en: Old value
uk: Старе значення

en: New value
uk: Нове значення

en: Offset
uk: Зміщення

en: Python
uk: Пітон

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Bill
uk: Рахунок

en: Shipment
uk: Відвантаження

en: Theme name
uk: Назва теми

en: Asc
uk: Зрост

en: Print template
uk: Шаблон друку
