Trinion base (1.0.5) - en to vi translation catalogue (35 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Remove
vi: Xoá

en: On
vi: Bật

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Number
vi: Số

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en: Field
vi: Trường

en: Default
vi: Mặc định

en: Text
vi: Văn bản

en: Picture
vi: Hình ảnh

en: User
vi: Người dùng

en: All
vi: Tất cả

en: Page
vi: Trang

en: Off
vi: Tắt

en: Roles
vi: Vai trò

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Plain text
vi: Văn bản thuần

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Invoice
vi: Hóa đơn

en: First name
vi: Tên

en: Last name
vi: Họ

en: Template
vi: Mẫu

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Diff
vi: Khác biệt

en: New
vi: Mới

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Old value
vi: Giá trị cũ

en: New value
vi: Giá trị mới

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Dashboard
vi: Trang tổng hợp

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Asc
vi: Tăng dần
