Trinion base (1.0.10) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Remove
ar: حذف

en: On
ar: في

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Field
ar: حقل

en: Default
ar: الافتراضي

en: Text
ar: نص

en: Picture
ar: الصورة

en: User
ar: مستخدم

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Desc
ar: تنازلي

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Template
ar: القالب

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Notice
ar: إعلام

en: Diff
ar: الفروقات (Diff)

en: New
ar: جديد

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Asc
ar: تصاعدي
