Trinion BPMN (1.0.1) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Title
de: Titel

en: Description
de: Beschreibung

en: On
de: An

en: Project
de: Projekt

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Default
de: Standard

en: task
de: Aufgabe

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: id
de: ID

en: Hours
de: Stunden

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Apply
de: Anwenden

en: Graph
de: Diagramm

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Task type
de: Aufgabentyp

en: Source element
de: Quellelement
