Trinion cart (1.0.0) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Reset
pt: Redefinir

en: Default
pt: Padrão

en: remove
pt: remover

en: User
pt: Usuário

en: Page
pt: Página

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Qty
pt: Qtd

en: Price
pt: Preço

en: Add to cart
pt: Adicionar ao carrinho

en: Remove from cart
pt: Remover do carrinho

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: SKU
pt: Cód. do Produto

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: change
pt: alterar

en: Cart
pt: Carrinho

en: Coupons
pt: Cupons

en: Discount
pt: Desconto

en: Product
pt: Produto

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Index
pt: Índice

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Flat
pt: Plano

en: The description.
pt: A descrição.

en: Cart block
pt: Bloco do carrinho

en: Add more
pt: Adicionar mais

en: Total price
pt: Preço total

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Apply coupon
pt: Aplicar cupom

en: Asc
pt: Ascendente

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Go to checkout
pt: Finalizar pedido

en: Remove coupon
pt: Remover cupom
