Trinion cart (1.0.2) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Item
fr: Élément

en: On
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Default
fr: Par défaut

en: remove
fr: retirer

en: User
fr: Utilisateur

en: Off
fr: Désactivé

en: Item title
fr: Titre de l'élément

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Qty
fr: Qté

en: Price
fr: Prix

en: Add to cart
fr: Ajouter au panier

en: Remove from cart
fr: Retirer du panier

en: Address
fr: Adresse

en: SKU
fr: Référence

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Sort by
fr: Trier par

en: change
fr: modifier

en: Cart
fr: Panier

en: Coupons
fr: Bons de réduction

en: Discount
fr: Remise

en: Product
fr: Produit

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Flat
fr: Plat

en: The description.
fr: La description.

en: Cart block
fr: Bloc du panier

en: Total price
fr: Prix total

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Cart is empty
fr: La panier est vide

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Apply coupon
fr: Appliquer le coupon

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: Go to checkout
fr: Terminer ma commande

en: Remove coupon
fr: Retirer le bon de réduction
