Trinion cart (1.0.2) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Item
id: Barang

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: On
id: Pada

en: Default
id: Bawaan

en: remove
id: buang

en: User
id: Pengguna

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Price
id: Harga

en: Add to cart
id: Masukkan keranjang

en: Address
id: Alamat

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Cart
id: Keranjang

en: Coupons
id: Kupon

en: Discount
id: Diskon

en: Product
id: Produk

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Index
id: Indeks

en: Offset
id: Letak

en: Total price
id: Total harga

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Apply coupon
id: Gunakan kupon

en: Asc
id: Urutan turun

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.

en: Remove coupon
id: Hapus kupon
