Trinion change log (1.0.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: History
id: Riwayat

en: Node type
id: Jenis node

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Task
id: Perintah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
