Trinion client bank (1.0.1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Default
id: Bawaan

en: Upload
id: Unggah

en: Off
id: Matikan

en: Comment
id: Komentar

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Payment
id: Pembayaran

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Account
id: Keanggotaan

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
